niedziela, 2 lutego 2014

Koktajl z kiwi i bananem


Zamiast kupować owocowe kefiry, jogurty itd, proponuje wykonać własnoręcznie swój koktajl wystarczy, kefir, jogurt, maślanka czy nawet mleko oraz świeże owoce.

Naturalny i zarazem bardzo smaczny sposób na dostarczenie sobie i swoim najbliższym wielu witamin i mikroelementów – które uzupełnią niedobory wartości odżywczych, nawodnią i oczyszczą organizm – to koktajl owocowy. Wystarczy blender i kilka świeżych składników, aby w ciągu kilku minut cieszyć się smakiem i jednocześnie budować siłę swojego organizmu w naturalny sposób.

Banany – słyną przede wszystkim z wysokiej zawartości potasu (co szczególnie doceniają sportowcy) oraz składnika o nazwie tryptofan, który pomaga poprawić nastrój. Poza tym zawiera również sporo witaminy C oraz dużą zawartość witamin z grupy B.

Kiwi jest jednym z najbardziej pożywnych owoców na świecie. To prawdziwa bomba witaminowa, zawiera więcej witaminy C niż pomarańcze. Już jeden duży owoc dostarcza dzienne zapotrzebowanie dorosłego człowieka na witaminę C. Owoc ten jest bogatym źródłem błonnika, zwłaszcza pektyny, która pomaga w redukcji cholesterolu.

Składniki:
  • 200 ml Kefir
  • 1 kiwi
  • 1/2 banan
Wszystko miksujemy (możemy dodać ewentualnie 1 łyżeczkę miodu)Prześlij komentarz